ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11554255
*
nr 1155 4255
Spegel
+ Konsolbord, Empirestil, höjd: 210+ 79
Kondition: nutida
Utrop:
4.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2018
kl 20:01:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 16:21:29
1
4.200 kr
15/1 18:40:54
2
3.200 kr
15/1 18:40:54
1
3.400 kr (Budbetjänt)
15/1 18:41:58
2
3.600 kr
15/1 18:41:58
1
3.800 kr (Budbetjänt)
15/1 19:50:07
2
4.000 kr
15/1 19:50:07
1
4.200 kr (Budbetjänt)
15/1 19:50:16
2
4.400 kr
15/1 19:51:50
3
4.600 kr
15/1 19:54:35
2
4.800 kr
15/1 19:56:22
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsolbord spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1155 4255
Spegel
+ Konsolbord, Empirestil, höjd: 210+ 79
Kondition: nutida
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 16:21:29 | 1 | 4.200 kr |
15/1 18:40:54 | 2 | 3.200 kr |
15/1 18:40:54 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
15/1 18:41:58 | 2 | 3.600 kr |
15/1 18:41:58 | 1 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
15/1 19:50:07 | 2 | 4.000 kr |
15/1 19:50:07 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
15/1 19:50:16 | 2 | 4.400 kr |
15/1 19:51:50 | 3 | 4.600 kr |
15/1 19:54:35 | 2 | 4.800 kr |
15/1 19:56:22 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil konsolbord spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02